Xiaomi TV Max 100" features 100" display, Unknown. Help us by suggesting a value. brightness.
Against the TV S Mini LED 75", features a larger 100" display versus 75", and weighs 33g more at 60g. Compared to the Mi TV Lux Transparent Edition 55", the TV Max 100" features a larger 100" display versus 55", while weighs 35g more at 60g. The Mi TV P1 50" features a larger 100" display versus 50", and the Mi LED TV 4 55" features a larger 100" display versus 65".
| Display Resolution i | 4K (UHD) (691 others) |
| Display Type i | QLED, LED-backlit, LCD (120 others) |
| Screen Size i | 100" (10 others) |
| Resolution i | 3840 x 2160 px (687 others) |
| Pixel Density i | 44 ppi (21 others) |
| Display colors i | 1070 million (492 others) |
| Bit depth i | 10-bit (591 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (732 others) |
| Hdmi version i | HDMI 2.1 (479 others) |
| HDMI Ports i | 3 (253 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (804 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) (51 others) |
| Bluetooth Version i | 5.2 (122 others) |
| USB Ports i | 2 (439 others) |
| Rj45 ports i | 1 (525 others) |
| Audio output power i | 2 x 15W (71 others) |
| Supports digital out i | ✔ (744 others) |
| Has srs theatersound hd i | ✖ |
| Has stereo speakers i | ✔ (791 others) |
| Has dolby atmos i | ✔ (459 others) |
| Width i | 2.23 m (16 others) |
| Weight i | 59.6 kg |
| Thickness i | 96 mm (3 others) |
| Height i | 1.28 m (8 others) |
| Volume i | 273899.52 cm³ |
| Supports vesa mount i | ✔ (610 others) |
| Maximum operating temperature i | 40 °C (209 others) |
| Lowest potential operating temperature i | 0 °C (187 others) |