Vizio VFD40M-0810 40" features 39.5" display, Unknown. Help us by suggesting a value. brightness.
| Display Resolution i | 1080p (Full HD) (60 others) |
| Display Type i | LED-backlit, LCD (283 others) |
| Screen Size i | 39.5" (4 others) |
| Resolution i | 1920 x 1080 px (60 others) |
| Pixel Density i | 56 ppi (6 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (732 others) |
| Hdmi version i | HDMI 1.4 (50 others) |
| HDMI Ports i | 2 (43 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (804 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) (306 others) |
| Bluetooth Version i | 5 (192 others) |
| USB Ports i | 1 (116 others) |
| Rj45 ports i | 0 (21 others) |
| Audio output power i | 2 x 8W (27 others) |
| Supports digital out i | ✔ (744 others) |
| Has srs theatersound hd i | ✖ |
| Has stereo speakers i | ✔ (791 others) |
| Width i | 892.3 mm |
| Weight i | 5.29 kg |
| Thickness i | 82 mm (9 others) |
| Height i | 509.5 mm |
| Volume i | 37279.4 cm³ |
| Supports vesa mount i | ✔ (610 others) |
| Has a front camera i | ✖ |