Samsung J400D 32" features 31.5" display, Unknown. Help us by suggesting a value. brightness.
5" screen, while is 54g lighter. Against the QN85QN800DF 85", has a more compact 31.5" screen, and is 54g lighter. Compared to the QN98QN990CF 98", the J400D 32" has a more compact 31.5" screen, while is 83g lighter. The Class QN85QN850C 85" has a more compact 31.5" screen, and the QE75QN700C 75" has a more compact 31.5" screen.
| Display Resolution i | 720p (HD) (23 others) |
| Display Type i | IPS, LCD, LED-backlit (57 others) |
| Screen Size i | 31.5" (12 others) |
| Resolution i | 1366 x 768 px (23 others) |
| Pixel Density i | 49 ppi (13 others) |
| Hdmi version i | HDMI 1.4 (50 others) |
| HDMI Ports i | 2 (43 others) |
| USB Ports i | 1 (116 others) |
| Has dts surround i | ✔ (163 others) |
| Audio output power i | 2 x 5W (10 others) |
| Supports digital out i | ✔ (744 others) |
| Supports dolby digital plus i | ✔ (422 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (791 others) |
| Width i | 744.2 mm (1 other) |
| Weight i | 3.72 kg (1 other) |
| Thickness i | 149.9 mm (1 other) |
| Height i | 434.3 mm (1 other) |
| Hdmi ports (side) i | 0 (60 others) |
| Usb ports (side) i | 0 (61 others) |