LG UJ7700 55" features 54.6" display, Unknown. Help us by suggesting a value. brightness.
| Display Resolution i | 4K (UHD) (691 others) |
| Display Type i | IPS, LCD, LED-backlit (57 others) |
| Screen Size i | 54.6" (58 others) |
| Resolution i | 3840 x 2160 px (687 others) |
| Pixel Density i | 80.7 ppi (9 others) |
| Display colors i | 1074 million (96 others) |
| Bit depth i | 10-bit (591 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (732 others) |
| Hdmi version i | HDMI 2.0 (184 others) |
| HDMI Ports i | 4 (494 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (804 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (263 others) |
| USB Ports i | 2 (439 others) |
| Is dlna certified i | ✔ (219 others) |
| Audio output power i | 2 x 10W (300 others) |
| Supports digital out i | ✔ (744 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (791 others) |
| Width i | 1.24 m (28 others) |
| Weight i | 15.69 kg (1 other) |
| Thickness i | 61 mm (6 others) |
| Height i | 726.4 mm |
| Has a front camera i | ✖ |
| Displays 3d with glasses i | ✖ |
| Has A Curved Display i | ✖ |
| Hdmi ports (side) i | 0 (60 others) |
| Usb ports (side) i | 0 (61 others) |
| Supports text to speech i | ✖ |
| Bezel size i | 0.4 (10 others) |
| Has A Radio i | ✖ |
| Has a touch screen i | ✖ |