| Width i | 685 mm (8 others) |
| Height i | 990.6 mm (1 other) |
| Thickness i | 819.1 mm |
| Has A Transparent Door i | ✔ (82 others) |
| Has a reversible door i | ✔ (56 others) |
| Has an interior light i | ✔ (67 others) |
| Has anti crease setting i | ✔ (59 others) |
| Drum volume i | 212.37 l |
| Has delay start option i | ✔ (76 others) |
| Is a vented dryer i | ✔ (17 others) |