| Annual power consumption i | 172 kWh |
| Width i | 596 mm (26 others) |
| Height i | 850 mm (39 others) |
| Thickness i | 655 mm |
| Volume i | 331823 cm³ |
| Has aqua stop i | ✖ |
| There Is The Option To Adjust The Height Of The Machine i | ✖ |
| Front loading machine i | ✔ (66 others) |
| Top loading machine i | ✖ |
| Has A Transparent Door i | ✖ |
| Has a reversible door i | ✔ (56 others) |
| Is Stackable i | ✔ (68 others) |
| Has a pause option i | ✔ (62 others) |
| Is a condenser dryer i | ✔ (79 others) |
| Has anti crease setting i | ✔ (59 others) |
| Noise level dryer i | 66 dB (13 others) |
| Has delay start option i | ✔ (76 others) |
| Is a vented dryer i | ✖ |
| Has heat pump technology i | ✔ (57 others) |
| Machine uses gas i | ✖ |