| Annual power consumption i | 256 kWh |
| Width i | 595 mm (13 others) |
| Height i | 820 mm |
| Thickness i | 575 mm |
| Has A Transparent Door i | ✖ |
| Is Stackable i | ✔ (68 others) |
| Has an interior light i | ✔ (67 others) |
| Is a condenser dryer i | ✔ (79 others) |
| Has anti crease setting i | ✔ (59 others) |
| Noise level dryer i | 65 dB (7 others) |
| Has delay start option i | ✔ (76 others) |
| Has top energy efficiency rating i | ✖ |