| Release date i | 2020 |
| Has energy star label i | ✔ (5 others) |
| Annual power consumption i | 607 kWh |
| Width i | 685.5 mm |
| Height i | 990.6 mm (1 other) |
| Thickness i | 762 mm |
| Volume i | 517440.9 cm³ |
| Front loading machine i | ✔ (66 others) |
| Top loading machine i | ✖ |
| Has A Transparent Door i | ✔ (82 others) |
| Has a reversible door i | ✔ (56 others) |
| Is Stackable i | ✖ |
| Has an interior light i | ✔ (67 others) |
| Has a pause option i | ✔ (62 others) |
| Has anti crease setting i | ✔ (59 others) |
| Has delay start option i | ✔ (76 others) |
| Is a vented dryer i | ✖ |
| Has heat pump technology i | ✔ (57 others) |
| Machine uses gas i | ✖ |