| Annual power consumption i | 267 kWh (1 other) |
| Width i | 595 mm (13 others) |
| Height i | 850 mm (39 others) |
| Thickness i | 584 mm (1 other) |
| Door opening angle i | 180° |
| Noise level dryer i | 69 dB (3 others) |
| Drum volume i | 100 l (1 other) |
| Is a vented dryer i | ✔ (17 others) |