| Annual power consumption i | 277.2 kWh |
| Width i | 600 mm (24 others) |
| Height i | 850 mm (39 others) |
| Thickness i | 540 mm (6 others) |
| There Is The Option To Adjust The Height Of The Machine i | ✔ (23 others) |
| Door opening angle i | 155° (3 others) |
| Has anti crease setting i | ✔ (59 others) |
| Noise level dryer i | 67 dB (1 other) |
| Has delay start option i | ✔ (76 others) |
| Is a vented dryer i | ✔ (17 others) |