| Annual power consumption i | 110 kWh |
| Width i | 600 mm (24 others) |
| Height i | 850 mm (39 others) |
| Thickness i | 540 mm (6 others) |
| Door opening angle i | 155° (3 others) |
| Has anti crease setting i | ✔ (59 others) |
| Noise level dryer i | 66 dB (13 others) |
| Drum volume i | 104 l (2 others) |
| Is a vented dryer i | ✔ (17 others) |