| Weight i | 7 kg (5 others) |
| Height i | 480 mm (3 others) |
| Width i | 350 mm |
| Has A Heated Build Platform i | ✔ (89 others) |
| 1.75mm Filament Diameter i | ✔ |
| 3d print speed i | 100 mm/s (4 others) |
| Number of extruder heads i | 1 (87 others) |
| Prints in pla i | ✔ (104 others) |
| Prints in abs plastic i | ✔ (90 others) |
| Prints In Wood i | ✔ (16 others) |
| Number of colors per print i | 1 (22 others) |
| Layer thickness i | 100 µm (42 others) |
| Maximum creation size i | 210 x 185 x 230mm |
| Has an external memory slot i | ✔ (59 others) |
| USB Ports i | 1 (94 others) |