| Weight i | 41 kg (3 others) |
| Uses stereolithography (sla) i | ✔ (3 others) |
| Height i | 735 mm |
| Width i | 870 mm |
| Number of extruder heads i | 1 (87 others) |
| Number of colors per print i | 1 (22 others) |
| Layer thickness i | 16 µm |
| Maximum creation size i | 255 x 252 x 200mm |
| X axis resolution i | 42 µm |
| Y axis resolution i | 42 µm |
| Z axis resolution i | 16 µm |
| USB Ports i | 0 (9 others) |