| Weight i | 10 kg (1 other) |
| Height i | 381 mm (1 other) |
| Width i | 385 mm |
| Has A Heated Build Platform i | ✔ (89 others) |
| Number of extruder heads i | 1 (87 others) |
| Prints in pla i | ✔ (104 others) |
| Prints in abs plastic i | ✔ (90 others) |
| Prints in pva i | ✔ (18 others) |
| Number of colors per print i | 1 (22 others) |
| Layer thickness i | 100 µm (42 others) |
| Maximum creation size i | 202 x 162 x 180mm |
| X axis resolution i | 25 µm (1 other) |
| Y axis resolution i | 25 µm (1 other) |
| Z axis resolution i | 5 µm (1 other) |
| USB Ports i | 0 (9 others) |