| Uses fused deposition modeling (fdm) i | ✔ (96 others) |
| Height i | 240 mm |
| Width i | 370 mm |
| Has A Heated Build Platform i | ✔ (89 others) |
| Nozzle size i | 0.3 mm |
| Number of extruder heads i | 2 (9 others) |
| Prints in pla i | ✔ (104 others) |
| Prints In Full Color i | ✔ (6 others) |
| Prints in hips i | ✔ (13 others) |
| Prints in abs plastic i | ✔ (90 others) |
| Prints in pva i | ✔ (18 others) |
| Layer thickness i | 20 µm (5 others) |
| Maximum creation size i | 210 x 100 x 150mm |
| X axis resolution i | 2 µm |
| Y axis resolution i | 2 µm |
| Z axis resolution i | 0.5 µm |
| USB Ports i | 0 (9 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (56 others) |
| Has Plug And Play Feature i | ✔ (8 others) |
| Has An Automatic Platform Calibrator i | ✔ (6 others) |