| Weight i | 12.6 kg (1 other) |
| Height i | 531 mm |
| Width i | 490 mm (8 others) |
| Has A Heated Build Platform i | ✔ (89 others) |
| 1.75mm Filament Diameter i | ✔ |
| Nozzle size i | 0.4 mm (84 others) |
| Number of extruder heads i | 2 (9 others) |
| Prints in abs plastic i | ✔ (90 others) |
| Number of colors per print i | 2 (5 others) |
| Layer thickness i | 100 µm (42 others) |
| Maximum creation size i | 246 x 152 x 155mm |
| Has an external memory slot i | ✔ (59 others) |
| USB Ports i | 1 (94 others) |