| Weight i | 11.5 kg (2 others) |
| Height i | 430 mm (1 other) |
| Width i | 590 mm (1 other) |
| 1.75mm Filament Diameter i | ✔ |
| Nozzle size i | 0.4 mm (84 others) |
| Number of extruder heads i | 1 (87 others) |
| Prints in pla i | ✔ (104 others) |
| Number of colors per print i | 1 (22 others) |
| Layer thickness i | 100 µm (42 others) |
| Maximum creation size i | 153 x 285 x 155mm |
| Has an external memory slot i | ✔ (59 others) |
| USB Ports i | 1 (94 others) |