| Weight i | 11 kg (2 others) |
| Height i | 515 mm (3 others) |
| Width i | 680 mm |
| Has A Heated Build Platform i | ✔ (89 others) |
| 3d print speed i | 200 mm/s (5 others) |
| Prints in pla i | ✔ (104 others) |
| Prints in hips i | ✔ (13 others) |
| Prints in abs plastic i | ✔ (90 others) |
| Prints in pva i | ✔ (18 others) |
| Prints In Wood i | ✔ (16 others) |
| Layer thickness i | 75 µm (2 others) |
| Maximum creation size i | 298 x 275 x 250mm |
| X axis resolution i | 100 µm (1 other) |
| Y axis resolution i | 100 µm (1 other) |