| Weight i | 8 kg (2 others) |
| Height i | 450 mm |
| Width i | 300 mm |
| Creates Support Structures i | ✔ (12 others) |
| 3d print speed i | 0 mm/s |
| Number of colors per print i | 1 (22 others) |
| Layer thickness i | 25 µm (2 others) |
| Maximum creation size i | 125 x 125 x 165mm |
| Minimum print size i | 300cm³ |
| USB Ports i | 1 (94 others) |