| Weight i | 6.7 kg |
| Height i | 530 mm |
| Width i | 500 mm (1 other) |
| Has A Heated Build Platform i | ✔ (89 others) |
| 1.75mm Filament Diameter i | ✔ |
| Nozzle size i | 0.35 mm (5 others) |
| 3d print speed i | 200 mm/s (5 others) |
| Number of extruder heads i | 1 (87 others) |
| Prints in pla i | ✔ (104 others) |
| Prints in abs plastic i | ✔ (90 others) |
| Number of colors per print i | 1 (22 others) |
| Layer thickness i | 50 µm (23 others) |
| Maximum creation size i | 255 x 205 x 235mm |
| USB Ports i | 0 (9 others) |