| Weight i | 21 kg (1 other) |
| Uses fused deposition modeling (fdm) i | ✖ |
| Uses stereolithography (sla) i | ✔ (3 others) |
| Uses selective laser sintering (sls) i | ✖ |
| Height i | 596 mm |
| Width i | 400 mm (3 others) |
| Has A Heated Build Platform i | ✖ |
| 1.75mm Filament Diameter i | ✖ |
| 3d print speed i | 0.02 mm/s |
| Layer thickness i | 10 µm (2 others) |
| Maximum creation size i | 298 x 164 x 300mm |
| X axis resolution i | 46 µm |
| Y axis resolution i | 46 µm |
| Has an external memory slot i | ✖ |
| USB Ports i | 1 (94 others) |
| Rj45 ports i | 0 (47 others) |
| Supports wi fi i | ✖ |