| File formats i | STL, OBJ (13 others) |
| Weight i | 8.4 kg (1 other) |
| Uses fused deposition modeling (fdm) i | ✔ (96 others) |
| Uses stereolithography (sla) i | ✖ |
| Uses selective laser sintering (sls) i | ✖ |
| Release date i | 2 years ago09/01/2023 (6 others) |
| Height i | 486 mm (1 other) |
| Width i | 440 mm (3 others) |
| Has A Heated Build Platform i | ✔ (89 others) |
| 1.75mm Filament Diameter i | ✖ |
| Nozzle size i | 0.4 mm (84 others) |
| 3d print speed i | 250 mm/s (4 others) |
| Number of extruder heads i | 1 (87 others) |
| Prints with pet i | ✔ (36 others) |
| Prints in pla i | ✔ (104 others) |
| Prints in abs plastic i | ✔ (90 others) |
| Layer thickness i | 50 µm (23 others) |
| Maximum creation size i | 220 x 220 x 250mm (12 others) |
| Has an external memory slot i | ✔ (59 others) |
| USB Ports i | 1 (94 others) |
| Rj45 ports i | 0 (47 others) |
| Supports wi fi i | ✖ |