Motorola FlipOut features Unknown. Help us by suggesting a value. processor, 0.5GB RAM with 0.5GB storage, 2.8" display, 1130 mAh battery, 3.2 MP main camera.
5GB RAM compared to Droid Turbo 2's 3GB, while has 1,130mAh battery compared to Droid Turbo 2's 3,760mAh, while has a more compact 2.8" screen, while is 49g lighter. Against the Moto X70 Air Pro, has 0.5GB RAM compared to Moto X70 Air Pro's 16GB, and offers 0.5GB storage compared to 1024GB, and has 1,130mAh battery compared to Moto X70 Air Pro's 5,200mAh, and has a more compact 2.8" screen, and is 66g lighter. Compared to the Razr 60 Ultra, the FlipOut has 0.5GB RAM compared to Razr 60 Ultra's 16GB, while offers 0.5GB storage compared to 1024GB. The Moto Z4 has 0.5GB RAM compared to Moto Z4's 4GB, and the Moto G84 5G has 0.5GB RAM compared to Moto G84 5G's 12GB.
| Weight i | 120 g (3 others) |
| Thickness i | 17 mm (2 others) |
| Width i | 67 mm (4 others) |
| Height i | 67 mm |
| Volume i | 76.31 cm³ |
| Display Type i | LCD (61 others) |
| Screen Size i | 2.8" (1 other) |
| Pixel Density i | 143 ppi |
| Resolution i | 320 x 240 px (1 other) |
| Has branded damage resistant glass i | ✖ |
| Internal Storage i | 0.5GB (2 others) |
| RAM i | 0.5GB (9 others) |
| CPU Speed i | 1 x 1.7 GHz |
| Megapixels (main camera) i | 3.2 MP |
| Video recording (main camera) i | 288 x 30 fps |
| Has a dual tone led flash i | ✖ |
| Has clipboard warnings i | ✖ |
| Has location privacy options i | ✖ |
| Has camera/microphone privacy options i | ✖ |
| Has mail privacy protection i | ✖ |
| Has theme customization i | ✖ |
| Can block app tracking i | ✖ |
| Blocks cross site tracking i | ✖ |
| Has on device machine learning i | ✖ |
| Battery Power i | 1130 mAh |
| Has wireless charging i | ✖ |
| Charging speed i | 5W (22 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (153 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Has A Radio i | ✖ |
| Number of microphones i | 2 (568 others) |
| Release date i | 15 years ago06/01/2010 (1 other) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 4 (802.11n) (171 others) |
| Sim cards i | 1 SIM (243 others) |
| Bluetooth Version i | 2.1 (5 others) |
| Has an external memory slot i | ✔ (780 others) |
| Included sd card (memory size) i | 2GB (1 other) |
| Usb version i | 2 (867 others) |
| Has a video light i | ✖ |
| Has a 24p cinema mode i | ✖ |
| Is a system camera i | ✖ |