| Release date i | 2 years ago12/19/2023 |
| Gpu name i | Mali G57 MC2 (3 others) |
| GPU Clock Speed i | 850 MHz (24 others) |
| Semiconductor size i | 6 nm (40 others) |
| Supports 64 bit i | ✔ (373 others) |
| CPU Speed i | 2 x 2.3 GHz & 6 x 2.1 GHz |
| Uses big.little technology i | ✔ |
| Ram speed i | 2133 MHz (54 others) |
| Ddr memory version i | 4 (131 others) |
| Maximum memory amount i | 10GB (4 others) |