| Release date i | 3 years ago12/20/2022 |
| Gpu name i | Mali G68 MP2 |
| GPU Clock Speed i | 800 MHz (9 others) |
| Directx version i | DirectX 12 (201 others) |
| Thermal design power (tdp) i | 5W (44 others) |
| Semiconductor size i | 5 nm (20 others) |
| Supports 64 bit i | ✔ (373 others) |
| CPU Speed i | 2 x 2.4 GHz & 6 x 2 GHz (6 others) |
| Cpu threads i | 8 threads (244 others) |
| Uses big.little technology i | ✔ |
| Ram speed i | 3200 MHz (38 others) |
| Ddr memory version i | 5 (109 others) |
| Maximum memory amount i | 8GB (64 others) |
| Maximum memory bandwidth i | 51.2 GB/s (18 others) |