| Release date i | 3 months ago10/24/2025 |
| Directx version i | DirectX 12 (201 others) |
| Semiconductor size i | 4 nm (59 others) |
| Supports 64 bit i | ✔ (373 others) |
| CPU Speed i | 4 x 2.4 GHz & 4 x 1.8 GHz (1 other) |
| Cpu threads i | 8 threads (244 others) |
| Uses big.little technology i | ✔ |
| Uses hmp i | ✔ (152 others) |
| Ram speed i | 3200 MHz (38 others) |
| Ddr memory version i | 5 (109 others) |
| Maximum memory amount i | 12GB (27 others) |
| Maximum memory bandwidth i | 17 GB/s (10 others) |
| Memory channels i | 2 (139 others) |
| Emmc version i | 5.1 (113 others) |