| Gpu name i | Adreno 680 (1 other) |
| GPU Clock Speed i | 661 MHz (1 other) |
| Directx version i | DirectX 12 (201 others) |
| Thermal design power (tdp) i | 7W (8 others) |
| Semiconductor size i | 7 nm (40 others) |
| Supports 64 bit i | ✔ (373 others) |
| CPU Speed i | 2 x 2.84 GHz & 2 x 1.8 GHz (1 other) |
| Cpu threads i | 8 threads (244 others) |
| Uses big.little technology i | ✔ |
| Ram speed i | 2133 MHz (54 others) |
| Ddr memory version i | 4 (131 others) |
| Maximum memory amount i | 16GB (69 others) |
| Maximum memory bandwidth i | 63.58 GB/s (1 other) |
| Memory channels i | 8 (11 others) |
| Supports ecc memory i | ✖ |