| Release date i | 3 years ago05/23/2022 (1 other) |
| Gpu name i | Adreno 644 |
| GPU Clock Speed i | 600 MHz (7 others) |
| Directx version i | DirectX 12 (201 others) |
| Semiconductor size i | 4 nm (59 others) |
| Supports 64 bit i | ✔ (373 others) |
| CPU Speed i | 1 x 2.4 GHz & 3 x 2.36 GHz & 4 x 1.8 GHz |
| Cpu threads i | 8 threads (244 others) |
| Uses big.little technology i | ✔ |
| Ram speed i | 3200 MHz (38 others) |
| Ddr memory version i | 5 (109 others) |
| Maximum memory amount i | 16GB (69 others) |