| Release date i | 3 years ago05/23/2022 (1 other) |
| Gpu name i | IMG BXM 8 256 (1 other) |
| GPU Clock Speed i | 900 MHz (13 others) |
| Semiconductor size i | 6 nm (40 others) |
| Supports 64 bit i | ✔ (373 others) |
| CPU Speed i | 2 x 2.2 GHz & 6 x 2 GHz (8 others) |
| Uses big.little technology i | ✔ |
| Ram speed i | 3200 MHz (38 others) |
| Ddr memory version i | 5 (109 others) |
| Maximum memory amount i | 16GB (69 others) |