| Release date i | 1 year ago05/30/2024 (1 other) |
| Gpu name i | Mali G615 MC2 (4 others) |
| Directx version i | DirectX 12 (201 others) |
| Semiconductor size i | 4 nm (59 others) |
| Supported displays i | 2 (14 others) |
| Supports 64 bit i | ✔ (373 others) |
| CPU Speed i | 4 x 2.5 GHz & 4 x 2 GHz (3 others) |
| Cpu threads i | 8 threads (244 others) |
| Uses big.little technology i | ✔ |
| Uses hmp i | ✔ (152 others) |
| Ram speed i | 6400 MHz (10 others) |
| Ddr memory version i | 5 (109 others) |
| Maximum memory amount i | 16GB (69 others) |