| Release date i | 2 years ago07/12/2023 |
| Gpu name i | Mali G57 MC2 (3 others) |
| GPU Clock Speed i | 950 MHz (23 others) |
| Directx version i | DirectX 12 (201 others) |
| Semiconductor size i | 6 nm (40 others) |
| Supports 64 bit i | ✔ (373 others) |
| CPU Speed i | 2 x 2.2 GHz & 6 x 2 GHz (8 others) |
| Cpu threads i | 8 threads (244 others) |
| Uses big.little technology i | ✔ |
| Uses hmp i | ✔ (152 others) |
| Ram speed i | 2133 MHz (54 others) |
| Ddr memory version i | 4 (131 others) |
| Maximum memory amount i | 12GB (27 others) |