| Speaker Type i | Passive (111 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Bookshelf (144 others) |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 13 kg & 13 kg |
| Release date i | 1 year ago02/15/2024 (1 other) |
| Are wall mountable i | ✖ |
| Volume i | 34733.16 cm³ |
| Width i | 231 mm |
| Tweeter Size i | 1" (121 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 6" (4 others) |
| Lowest frequency i | 40 Hz (7 others) |
| Highest frequency i | 100000 Hz (2 others) |
| High frequency crossover i | 2.6 kHz (1 other) |
| Nominal Impedence i | 6 Ω (32 others) |
| Continuous power (rms) i | 40 W (1 other) |
| Maximum Power (peak) i | 120 W (7 others) |