| Speaker Type i | Active (62 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Bookshelf (144 others) |
| Audio Inputs i | Bluetooth, RCA, TRS (6.5mm) (1 other) |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 2.6 kg & 2.6 kg (1 other) |
| Release date i | 2 years ago10/18/2023 (2 others) |
| Are wall mountable i | ✖ |
| Volume i | 9291.6 cm³ |
| Tweeter Size i | 1" (121 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 5.25" (28 others) |