| Speaker Type i | Active (62 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Bookshelf (144 others) |
| Audio Inputs i | TRS (6.5mm), RCA (4 others) |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 5.3 kg & 5.3 kg |
| Release date i | 10 years ago02/07/2015 |
| Are wall mountable i | ✖ |
| Volume i | 10755.9 cm³ |
| Tweeter Size i | 1" (121 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 5" (21 others) |
| Lowest frequency i | 54 Hz (3 others) |
| Highest frequency i | 30000 Hz (6 others) |
| High frequency crossover i | 2 kHz (3 others) |
| Audio system power i | 70W (1 other) |