| Speaker Type i | Active (62 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Bookshelf (144 others) |
| Audio Inputs i | TRS (6.5mm), RCA (4 others) |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 4.6 kg & 4.6 kg (1 other) |
| Release date i | 3 years ago07/19/2022 |
| Are wall mountable i | ✖ |
| Volume i | 9024.6 cm³ |
| Tweeter Size i | 1" (121 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 5.25" (28 others) |