| Speaker Type i | Passive (111 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Bookshelf (144 others) |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 6 kg & 6 kg (2 others) |
| Release date i | 7 years ago09/18/2018 |
| Are wall mountable i | ✖ |
| Volume i | 5508.2 cm³ |
| Width i | 124 mm |
| Tweeter Size i | 1" (121 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 4" (26 others) |
| Lowest frequency i | 50 Hz (11 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (32 others) |
| Nominal Impedence i | 4 Ω (29 others) |