| Speaker Type i | Active (62 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Bookshelf (144 others) |
| Audio Inputs i | Bluetooth, USB, AUX (3.5mm), Optical |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 10.12 kg & 9.03 kg |
| Release date i | 2 years ago02/09/2023 (1 other) |
| Are wall mountable i | ✖ |
| Volume i | 23711.21 cm³ |
| Tweeter Size i | 1" (121 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 6.5" (42 others) |
| Lowest frequency i | 39 Hz (5 others) |
| Highest frequency i | 25000 Hz (11 others) |
| Audio system power i | 400W |