| Speaker Type i | Passive (111 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Bookshelf (144 others) |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 7.75 kg & 7.75 kg |
| Release date i | 1 year ago10/18/2024 |
| Are wall mountable i | ✖ |
| Volume i | 27283.2 cm³ |
| Width i | 203 mm |
| Tweeter Size i | 1" (121 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 6.5" (42 others) |
| Lowest frequency i | 50 Hz (11 others) |
| Highest frequency i | 21000 Hz (4 others) |
| Nominal Impedence i | 8 Ω (45 others) |
| Maximum Power (peak) i | 340 W (1 other) |