| Speaker Type i | Passive (111 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Bookshelf (144 others) |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 5.6 kg & 5.6 kg (2 others) |
| Release date i | 8 years ago06/21/2017 |
| Are wall mountable i | ✖ |
| Volume i | 15162.12 cm³ |
| Width i | 180 mm (5 others) |
| Tweeter Size i | 1" (121 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 5.25" (28 others) |
| Lowest frequency i | 51 Hz (3 others) |
| Highest frequency i | 28000 Hz (7 others) |
| Nominal Impedence i | 8 Ω (45 others) |
| Maximum Power (peak) i | 100 W (10 others) |