| Speaker Type i | Passive (111 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Bookshelf (144 others) |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 6.1 kg & 6.1 kg |
| Release date i | 1 year ago09/26/2024 (1 other) |
| Are wall mountable i | ✔ (31 others) |
| Volume i | 15057.72 cm³ |
| Width i | 180 mm (5 others) |
| Tweeter Size i | 1" (121 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 5.25" (28 others) |
| Lowest frequency i | 47 Hz (2 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (32 others) |
| Nominal Impedence i | 4 Ω (29 others) |
| Maximum Power (peak) i | 150 W (7 others) |