| Speaker Type i | Active (62 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Bookshelf (144 others) |
| Audio Inputs i | Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay, Optical, AUX (3.5mm) |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 10.9 kg & 10.9 kg |
| Release date i | 2 years ago10/17/2023 |
| Are wall mountable i | ✖ |
| Volume i | 24729.38 cm³ |
| Tweeter Size i | 1" (121 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 6.5" (42 others) |