| Speaker Type i | Passive (111 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Bookshelf (144 others) |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 7.6 kg & 7.6 kg (2 others) |
| Release date i | 1 year ago02/14/2024 |
| Are wall mountable i | ✖ |
| Volume i | 15660 cm³ |
| Width i | 200 mm (5 others) |
| Tweeter Size i | 1.1" (5 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 5" (21 others) |
| Low frequency crossover i | 2000 Hz (1 other) |
| Nominal Impedence i | 6 Ω (32 others) |