| Speaker Type i | Passive (111 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Bookshelf (144 others) |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 8.2 kg & 8.2 kg (3 others) |
| Release date i | 2 years ago05/26/2023 |
| Are wall mountable i | ✔ (31 others) |
| Volume i | 20534.8 cm³ |
| Width i | 208 mm (2 others) |
| Tweeter Size i | 1" (121 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 6.5" (42 others) |
| Lowest frequency i | 44 Hz (7 others) |
| Highest frequency i | 35000 Hz (9 others) |
| Low frequency crossover i | 2200 Hz (1 other) |
| Nominal Impedence i | 6 Ω (32 others) |