| Speaker Type i | Active (62 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Bookshelf (144 others) |
| Audio Inputs i | Optical, RCA, Bluetooth |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 9.5 kg & 9.5 kg (2 others) |
| Release date i | 11 years ago09/27/2014 |
| Are wall mountable i | ✔ (31 others) |
| Volume i | 13095.94 cm³ |
| Tweeter Size i | 1" (121 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 5" (21 others) |
| Lowest frequency i | 55 Hz (10 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (32 others) |
| Signal to noise ratio (dac) i | 85 dB (14 others) |
| Audio system power i | 120W (8 others) |