| Speaker Type i | Active (62 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Bookshelf (144 others) |
| Audio Inputs i | RCA, AUX (3.5mm), Optical, Bluetooth |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 11.35 kg & 11.35 kg |
| Release date i | 3 years ago09/26/2022 |
| Are wall mountable i | ✖ |
| Volume i | 21259.17 cm³ |
| Tweeter Size i | 1" (121 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 5.5" (3 others) |
| Lowest frequency i | 46 Hz (4 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (32 others) |
| Signal to noise ratio (dac) i | 90 dB (5 others) |
| Audio system power i | 130W (2 others) |