| Speaker Type i | Passive (111 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Bookshelf (144 others) |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 5.2 kg & 5.2 kg |
| Release date i | 8 years ago11/22/2017 (1 other) |
| Are wall mountable i | ✔ (31 others) |
| Volume i | 11814.32 cm³ |
| Width i | 170 mm |
| Tweeter Size i | 1" (121 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 5" (21 others) |
| Lowest frequency i | 54 Hz (3 others) |
| Highest frequency i | 26000 Hz (5 others) |
| Nominal Impedence i | 6 Ω (32 others) |