| Speaker Type i | Passive (111 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Bookshelf (144 others) |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 6.5 kg & 6.5 kg |
| Release date i | Just now02/02/2026 (1 other) |
| Are wall mountable i | ✔ (31 others) |
| Volume i | 21420 cm³ |
| Width i | 200 mm (5 others) |
| Tweeter Size i | 1.14" (3 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 7" (6 others) |
| Lowest frequency i | 47 Hz (2 others) |
| Highest frequency i | 26000 Hz (5 others) |
| High frequency crossover i | 2.3 kHz (3 others) |
| Nominal Impedence i | 6 Ω (32 others) |