| Speaker Type i | Passive (111 others) |
| Driver Layout i | 2-way (139 others) |
| Form Factor i | Floorstanding (29 others) |
| Enclosure Type i | Bass reflex (ported) (170 others) |
| Weight i | 9.58 kg & 9.58 kg |
| Release date i | 3 years ago09/14/2022 |
| Are wall mountable i | ✖ |
| Volume i | 19673.28 cm³ (1 other) |
| Width i | 192 mm (3 others) |
| Tweeter Size i | 1" (121 others) |
| Main Driver/woofer Size i | 6.5" (42 others) |
| Lowest frequency i | 45 Hz (7 others) |
| Highest frequency i | 33000 Hz (4 others) |
| Nominal Impedence i | 8 Ω (45 others) |