| Fit i | Over-ear (316 others) |
| Has a detachable cable i | ✖ |
| Weight i | 550 g |
| Has rgb lighting i | ✔ (97 others) |
| Can be folded i | ✖ |
| Has an open back design i | ✖ |
| Has a tangle free cable i | ✔ (165 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (310 others) |
| Lowest frequency i | 20 Hz (226 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (194 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✖ |
| Surround Sound i | Virtual (164 others) |
| Driver Unit Size i | 50 mm (141 others) |
| Sound pressure level i | 112 dB/mW (8 others) |
| Impedance i | 32 Ohms (199 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (244 others) |
| Has a noise canceling microphone i | ✔ (261 others) |
| Has a removable microphone i | ✖ |
| Has a mute function i | ✔ (268 others) |
| Mic sensitivity i | -42dBV/Pa (49 others) |
| Number of microphones i | 1 (265 others) |
| Connectivity i | USB (11 others) |
| Compatibility i | PlayStation, PC, Nintendo Switch, Xbox (34 others) |
| Can Be Used Wirelessly i | ✔ (182 others) |
| Has usb type c i | ✖ |