| Fit i | Over-ear (316 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (310 others) |
| Lowest frequency i | 25 Hz |
| Highest frequency i | 20000 Hz (194 others) |
| Driver Unit Size i | 50 mm (141 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (244 others) |
| Has a removable microphone i | ✔ (170 others) |
| Has a mute function i | ✔ (268 others) |
| Number of microphones i | 1 (265 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (182 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (33 others) |
| Connectivity i | 2.4GHz wireless (40 others) |
| Compatibility i | Xbox (16 others) |
| Can Be Used Wirelessly i | ✔ (182 others) |